Acrobalance

Zaměřujeme se na výuku AcroYogy. Čerpáme i z párové akrobacie, která akrojógovou paxi doplňuje.
Učíme s radostí a chceme radost předávat dál. Akrojóga může obohatit váš život a naším cílem je vám ji zprostředkovat a předávat tak, jak nejlépe umíme. Pohyb, který vás baví a naplňuje je cennější než hodiny vydřené ve fitku, na které se vám primárně nechce. Akrojóga je komplexní  a dobře vyváženou formou pohybu. buduje sílu, flexibilitu, důvěru i sebedůvěru. Trávíte při ní čas s partnerem i ve skvělém kolektivu.

PROJEKT ŽIVÝ NÁPIS

 

POJĎME SE BAVIT 🙂

Podílíme se na spolupráci s festivalem ASIAN FEST 2018. https://asianfest2018.cz/ , který proběhne na konci července v Praze. Hlavním zaměřením festivalu je kultura, jídlo a pohyb. Představí se zde tradiční i nové sportovní styly. Akrojóga bude jejich součástí.

Byli jsme osloveni se zajímavou nabídkou – vytvořit nápis: “ASIAN FEST 2018”  v akrojógových,  tradičních i netradičních pozicích. Na každém písmenku se bude podílet dvojice či trojice. Focení živého nápisu proběhne venku, v parku na Letné, jen co se trošku oteplí. Zatím si můžete rozebírat písmenka a čísla a pracovat na jejich ztvárnění tak, aby byla co nejvíce čitelná. Pózu byste měli zaujmout relativně rychle a mít v ní i jistý komfort. Přeci jen se na nápisu bude podílet hodně těl, a procesu focení hodně pomůže když všichni ztvárníme svůj charakter ve stejný okamžik.

Poptáváme opravdové zájemce, aby si vybrali svoje písmeno a začali pilovat jeho ztvárnění. Některá písmena jsou již rozebraná. Pokud jsi písmenko vyberete, kontaktujte nás na mailu, telefonu nebo na Facebooku. Akce je nekomerční, ale mohla by to být dobrá zábava a proto do toho jdeme.

Acrobalance

CELKOVÝ POČET ZNAKŮ

ROZEBRÁNO

Volná pímenka jsou zelená, červená zabavená  na 100% 🙂

ASIAN FEST 2018

Písmenka bookuj přes FB

na e-mailu: info@acrobalance.cz

nebo volej: 00420 721 582 937

F&Q

Co to je akrojóga?

Akrojóga je definována jako styl, který kombinuje jógu, párovou akrobacii a terapii. Balancuje dynamickou, ensmírně zábavnou akrobatickou složku s pečující a blahodárnou terapeutickou složkou.

Jak se liší akrojóga a párová akrobacie?

Oba směry jsou si velmi blízko a hodně se prolínají. Párová akrobacie tradičně zahrnuje zejména prvky ve stoje, má hodně blízko ke gymnastice. Akrojóga je nový styl který z párové akrobacie hodně čerpá. I v akrojóze je hodně pozic ve stoje. Akrojóga také nabízí nevyčeratelné spektrum pozic na zemi, které se dají propojovat s prvky ve stoje. Propojováním prvků lze vytvářet krásné a nápidité sekvence /flow/.

Potřebuji partnera?

Akrojóga i párová akrobacie jsou samozřejmě párový sport, takže partner potřeba. Na lekce, kurzy nebo workshopy ale samozřejmě doražte i sólo. Pracujeme v malých skupinkách a vždy se každý zapojí.

Jaké jsou kontraindikace akrojógy?

Akrojóga nemá žádné specifiské kontraindikace. Výjimkou je těhotenství, zejména první trimestr. Každý by měl přistupovat zodpovědně ke svému tělu a  vnímat jeho signály. Aktuální stav zohlednit podobně jako při jiném sportu.

Musí být akrojógový pár muž a žena?

Otázky na toto téma jseou velmi běžné. Ne, nemusí 🙂 Dvojice může být libovolná. Pravidlo číslo jedna je, aby se vám s partnerem dobře komunikovalo a aby vás oba pohyb bavil. Pak bude společně strávený čas při lekcích nebo tréninku příjemný a obohacující pro oba.

Je akrobacie bezpečná?

Na lekcích postupujeme progresivně. Stavíme od základů ke složitějším prvkům. Pokud se dobře naučíte jednoduché prvky a kalibrace a pochopíte základní principy, můžete i těžší věci dělat bezpečně. Nikdy bezhlavě nekopírujte prvky z videí, aniž byste měli zvládnuté jednodušší progrese. Pro nácvik nových figur vždy používáme spottera /osobu, která jistí a je připravena zachytit pád/.

Nemám zkušenosti s jógou, můžu i tak dělat akrojógu?

Určitě ano, předchozí praxe jógy není podmínkou. Jóga může být ale vhodnou doplňkovou aktivitou k akrojóze. Posiluje celé tělo a zároveň pomůže protáhnout zkrácené partie. To se nám při akrojóze  bude dobře hodit.

Můžu cvičit Akrojógu i sám s partnerem doma?

Pokud jste sami dva a nemáte možnost spottera, zkoušejte jen prvky a progrese které bezpečně znáte. Vždy odstraňte veškerý nábytek a jděte dál od stěn. Okolo cvičební podložky poskládejte dostatečně silné matrace.

Je akrojoģa limitována věkem?

Na lekce chodí studenti všech věkových kategorií. Záleží na tom jak se sami cítíte, věk nehraje roli.